Yönetim Ekibi

Yönetim Kurulu, Direktörler ve Denetim Kurulu

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunları ve Hukuk Araştırmaları Derneği Yönetim Ekibi

Yönetim Ekibi

M. BEKİR BİÇKİN

Yönetim Kurulu Başkanı

Lise öğrenimini Ankara Sosyal Bilimler Lisesinde tamamlayan Muhammed Bekir Biçkin, 2017 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2011 yılında Marmara Üniversitesi’nde idari personel olarak çalışmaya başlamıştır. Marmara Üniversitesi Rektörlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı İhale ve Satın Alma Biriminde 4 yıl çalıştıktan sonra Hukuk Fakültesinde çalışmalarını devam ettirmiştir. 2014 – 2017 yılları arasında Fakülte Öğrenci Temsilcisi olarak görev yapmış ve çeşitli sivil toplum örgütlerinde yöneticilik görevinin yanı sıra proje ve sempozyum düzenlemelerinde görev almıştır. Uzlaştırmacı olarak görev yapmakta olup, halen Fakültede idari personel olarak çalışmalarını devam ettirmektedir.

Ar. Gör. EGEMEN IŞIK

Yönetim Kurulu Asil Üye – Başkan Yardımcısı

2009 yılında Bornova Anadolu Lisesinden mezun olan Egemen Işık, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki lisans öğrenimini 2013 yılında, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalındaki yüksek lisans öğrenimini 2016 yılında tamamlamıştır. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalında başladığı doktora öğrenimine halen devam etmektedir. Işık, 2015 yılından bu yana Marmara Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulunda araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Işık’ın On İki Levha Yayıncılık tarafından 2017 yılında yayımlanmış “Marka Hukukunda Sessiz Kalma Yoluyla Hak Kaybı” isimli kitabı mevcuttur.

Av. BURCU DİLEKLİ

Yönetim Kurulu Asil Üye – Başkan Yardımcısı

Burcu Dilekli, 2017 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Öğrencilik döneminde Sanat Tarihi yan dalı yapmış olup şu an Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku alanında yüksek lisans yapmaktadır. Öğrencilik döneminde birçok STK’da aktif görev alan Burcu, öğrencilik yıllarında Fakülte bünyesinde bir yıl boyunca kulüp başkanlığı yapmış, ulusal ve uluslararası birçok organizasyona imza atmıştır.

Stj. Av. M. UĞUR MUNCUK

Yönetim Kurulu Asil Üye – Başkan Yardımcısı

1992 Malatya doğumludur. Ortaöğretim eğitimini Malatya Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2018 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunları ve Hukuk Araştırmaları Derneği kurucu üyelerindendir. Yerel ve ulusal çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarının yönetim kademelerinde görevli olup çalışmalarına devam etmektedir. Üniversite öğrenciliği yıllarında turizm ve eğlence sektöründe faaliyet gösteren birçok organizasyon şirketinde çalışmıştır. 1 yıl süreyle Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrenci Temsilci Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. İyi derecede İngilizce bilmektedir. İstanbul Barosuna kayıtlı olarak Avukatlık Stajına devam etmekte ve Ekşioğlu Hukuk bürosunda çalışma hayatını sürdürmektedir.

Stj. Av. MUHAMMED FURKAN ŞANLI

Yönetim Kurulu Asil Üye – Genel Sekreter

Ortaöğretimini Konya Meram Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 2012 senesinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimine başlamış, öğrenciliği sırasında iki sene boyunca fakülte temsilcisi yardımcılığı görevi yapmış ve Temmuz 2017’de fakülteden mezun olmuştur. Şu anda İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık stajına devam eden Furkan Şanlı iyi derecede İngilizce bilmektedir. Sur|Kişnişci|Akçay Hukuk bürosunda çalışma hayatını sürdürmektedir.

Av. SERVET KÖSE

Yönetim Kurulu Asil Üye – Sayman – Tanıtım ve Medya Biriminden Sorumlu

Servet Köse, 2015 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuş; Bahçeşehir Üniversitesi’nde özel hukuk alanında tezli yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 2012 yılından itibaren Burak Bora Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği kurucu yönetim kurulu başkanlığı ve 2016 yılından beri Çocuk Bedenime Dokunma İnisiyatifi Hukuk Grubu gönüllüsü/sorumlusu olarak görevlerine devam etmektedir. RS Hukuk ve Danışmanlık bürosunda çalışma hayatını sürdürmektedir.

Av. EMRE DİRİK

Yönetim Kurulu Asil Üye – Hukuki Araştırma ve Geliştirme Biriminden Sorumlu

Emre Dirik, 2011 yılında Maltepe Askeri Lisesi’nden mezun olması akabinde 2017 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden bölüm dönem birincisi olarak mezun olmuştur. 2013 yılında başladığı Marmara Üniversitesi bünyesindeki üniversite kulüplerinde ve çeşitli sivil toplum örgütlerinde Hukuk Komisyonu üyeliği ve başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Profesyonel olarak atış sporu ile uğraşmaktadır. Avukat olarak çalışma hayatını sürdürmektedir.

Av. ALİ CEM BİLGİLİ

Yönetim Kurulu Asil Üye – Yayın Biriminden Sorumlu

İlk ve orta öğrenimini Malatya’da tamamlamıştır. 2017 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden iyi dereceyle mezun olmuştur. Hukuk ve edebiyat ile ilgili çeşitli dergilerde editörlük yapmıştır. Fikri Mülkiyet Hukuku, Sözleşmeler Hukuku ve Spor Hukuku ile ilgili çalışmalarına devam etmektedir. Legal Fikri ve Sınai Haklar Dergisi’nde hakem denetiminden geçerek yayımlanmış “İş İlişkisi Kapsamında Meydana Getirilen Eserlerde Eser Sahipliği” başlıklı makalesi mevcuttur. İngilizce bilmektedir.

Ar. Gör. BÜŞRA ŞENERDOĞAN

Yönetim Kurulu Asil Üye – Burs Biriminden Sorumlu

Lise öğrenimini Tuzla Behiye Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 2015 yılında birincilikle bitiren Büşra Şenerdoğan, 2016 yılı Şubat ayında Marmara Üniversitesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak göreve başlamıştır. 2017 Eylül’de Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalı bünyesinde “Yağma Suçu (m. 148-150)” konulu yüksek lisans tezini başarı ile savunup yüksek onur derecesi ile mezun olmuş ve akabinde Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku alanında doktora eğitimine başlamıştır.

Direktörler

Av. ÖZLEM ŞEN

Sosyal İşlerden Sorumlu Direktör

2013 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde ‘onur öğrencisi’ sıfatıyla mezun olmuş, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde çift anadal yapmıştır. Başkent İletişim Bilimleri Akademisi Haber Spikerliği eğitimi almış ve dereceyle mezun olmuştur. Euroactiv AB Haber Portalı, Sky Türk(360 Tv) , Yurt Gazetesi, Yurt Tv, Express Gazete, Ege Tv, BaharART Sanat Dergisi, Miha gibi medya kurumlarında haber spikerliği ve köşe yazarlığı yapmıştır. Özel kurumlarda diksiyon ve ses eğitmenliği yapmıştır. 2015 Genel Seçimleri’nde sunduğu ‘’Özlem ŞEN ile Gündem Özel’’ televizyon programı, Rumeli Balkan Güçbirliği Platformu tarafından En İyi Program ödülünü almıştır. Kadın ve çocuk hakları alanında çalışmaları ve makaleleri bulunmaktadır. İstanbul Barosu Kadın Hakları Komisyonu üyesidir. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Basın Hukuku alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Av. A.ÇAĞATAY ÇOBAN

Marmara Hukuk Akademisi ve AB Projelerinden Sorumlu Direktör

lk ve orta öğrenimini Tarsus’ta tamamlamıştır.2017 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Üniversitemiz bünyesinde ki çeşitli öğrenci kulüplerinde aktif olarak çalışmıştır. Birçok uluslararası projede katılımcı ve koordinatör olarak yer almıştır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Önsav hukuk bürosunda çalışma hayatını sürdürmektedir.

Av. MELİH ESEN

Üyelik Geliştirme ve Mezunlarla İletişim Biriminden Sorumlu Direktör

İlk ve ortaöğretim hayatını Ankara’da tamamladıktan sonra, 2016 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Yasal avukatlık stajını Gayrimenkul Hukuku alanında Türkiye’nin önde gelen ofislerinden olan Elbeyoğlu Hukuk Bürosunda tamamladıktan sonra aynı ofiste avukat olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Gayrimenkul Hukuku ağırlıklı olarak dava takibi konuları ile iştigal etmekte olup, bunun yanı sıra SPK Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansı, Gayrimenkul Hukuku Eğitim Sertifikası ve Uzlaştırmacılık Sertifikalarına sahiptir.

Stj. Av. ERBİL TÜMÜKLÜ

Öğrenci Üyelerden Sorumlu Direktör

1993 Kayseri doğumludur. Orta öğretimini Kayseri Killim Sosyal Bilimler Lisesi’nde tamamlamış olup lisans eğitimini aldığı Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2018 Ocak ayında mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunları ve Hukuk Araştırmaları Derneği’nin kurucu üyelerindendir. Üniversite eğitimi boyunca şahsi olarak yapmış olduğu organizasyonların yanı sıra kurmuş olduğu kulüple birçok sosyal sorumluk projesi ve bilimsel etkinlikler düzenlemiştir. Hali hazırda İstanbul Barosuna kayıtlı olarak avukatlık stajını yapmaktadır ve Arel Hukuk Ve Danışmanlık hukuk bürosunda çalışma hayatını sürdürmektedir.

Stj. Av. İSMAİL KARACAN

Mali İşlerden Sorumlu Direktör

İsmail Karacan, 1993 Ankara doğumludur. İlk ve ortaöğrenimini Ankara’da tamamlamıştır. 2017 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra proje ve sempozyum düzenlemelerinde görev almıştır. İstanbul Barosu bünyesinde yasal avukatlık stajını sürdürmektedir.

Av. YAKUP EMRE TOKAN

Proje Geliştirme Biriminden Sorumlu Direktör

Yakup Emre Tokan, 2010 yılında Pertevniyal Lisesi’nden mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2016 yılında mezun olmuştur. 2011 yılından, mezun olduğu 2016 yılına kadar üniversitemiz bünyesindeki çeşitli öğrenci kulüplerinde üyelik ve başkanlık görevlerini yürüten Yakup Emre Tokan, halen birçok dernekte görev almakta olup R&S Hukuk ve Danışmanlık Bürosu’nda Fikri Mülkiyet Hukuku Departmanında avukatlık yapmaktadır.

Denetleme Kurulu

Av. TAHSİN ANIL MAT

Denetim Kurulu Başkanı

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2017 yılında mezun oldu. Birden çok sivil toplum kuruluşunda farklı kademelerde görevine devam etmektedir. Öğrencilik yıllarında ulusal ve uluslararası birçok spor organizasyonunda çalışmış olup aktif olarak güreş sporuyla ilgilenmektedir. İstanbul Barosu bünyesinde avukatlığını sürdürmektedir.

Av. SİMGE PAPAKÇI

Denetim Kurulu Üyesi

1995 İstanbul doğumludur. Ortaöğretimini 2013 yılında Dr. Kemal Naci Ekşi Anadolu Lisesi’nde tamamlamasının ardından 2017 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Hukuk Fakültesinde öğrenimi devam ederken Ticaret Hukuku alanında çalışmalar yapmış, Şirketler Hukuku alanında “Anonim Şirkette Yönetim Kurulunun Yönetim ve Temsil Yetkisinin Devri Halinde Hukuki Sorumluluğu” adlı bir makale yazmıştır. Öğrencilik hayatında Çocuk Bedenime Dokunma İnisiyatifi’ne hukuk alanında içtihat araştırmaları yaparak katkıda bulunmuştur. İngilizce bilmektedir. İstanbul Barosu’nda başlattığı stajını İşeri Avukatlık Bürosu’nda tamamlamış olup çalışma hayatına aynı büroda avukat olarak devam etmektedir.

Av. NURVE ÇİLTAŞ

Denetim Kurulu Üyesi

Lise eğitimini Özel İstek Vakfı Belde Fen Lisesi’nde Okul Birincisi olarak tamamladıktan sonra 2017 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Şu an Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Özel Hukuk alanında yüksek lisans yapmaktadır. İyi seviyede İngilizce, orta seviyede Fransızca bilmekte olup İstanbul Barosuna kayıtlı avukattır. Öğrencilik döneminde başta sosyal sorumluluk projeleri olmak üzere, uluslararası öğrenci değişim programlarında aktif olarak yer almıştır.